På besøk i flyktningleiren for første gangPublisert 27.04.2012
- Det var utrolig utfordrende, forteller Sigrun Saltbones om sitt første besøk i en av flyktningleirene hun nå er med og hjelper gjennom Refugee Alliance. Sigrun Saltbones har startet en hjelpeorganisasjon for flyktninger, Refugee Alliance, sammen med tidligere flyktning Stephen Kaumba. Saltbones sa opp jobben sin og tok opp et lån på 100.000 kr for å starte organisasjonen.
I midten av april ble hun overrasket av TV2 programmet Kvelden er din. På grunn av sitt sterke engasjement for flyktninger, fikk hun en drøm oppfylt, å møte Carola. Da Saltbones møtte Carola i Sverige fikk de et flott møte der Carola ønsket å engasjere seg i arbeidet, og være med til Zambia for å holde konsert.
Lytt til intervjuet der hun forteller om sine sterke opplevelser fra flyktningleiren, i tillegg til hvordan det var å møte Carola i TV2 programmet Kvelden er din. | |
|
| |
|
![]() |
![]() | |
|
Nyeste artikler: | ||
![]() |
![]() | |||
| ||||
![]() |
![]() | |
|
Mest leste | ||
Kontakt NoreaNorea Mediemisjon, Postboks 410 Lundsiden, 4604 Kristiansand, Norway Besøksadresse: Bergtorasvei 120
Tlf: 38 14 50 00;
|